پاسخ ایران به ترامپ/ از گذشته عبرت بگیرید

[ad_1]

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، خبرگزاری رویترز (Reuters)، با انتشار گزارشی به انعکاس اظهارات امروز بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان پرداخته است.


در این گزارش آمده است:

«ایران روز شنبه “سیاست‌ها و اقدامات خودخواهانه و هرج‌ و مرج طلبانه دونالد ترامپ” را مورد انتقاد قرار داده و آن را موجب تهدید امنیت جهانی معرفی کرد؛ همچنین توصیف ایران به عنوان کشوری سرکش توسط ترامپ را رد کرد.

 

تنش ها میان ایران و آمریکا پس از انتخاب ترامپ افزایش یافته است؛ ترامپ ایران را به عنوان حامی گروه های شبه نظامی معرفی می کند.

 

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به این موضوع گفت: “ظاهرا مشاوران ایشان هنوز در فضای وهم‌آلود گذشته سیر می‌کنند و آن‌گونه که در آن دوران نیز از واقعیات و بدیهیات ابتدایی بی‌خبر بودند، هم اکنون نیز از تحولات ایران، منطقه و جهان بسیار عقب هستند.”»

 

قاسمی به دولت آمریکا توصیه کرد، ضمن توجه به نقش مثبت، سازنده و ثبات‌آفرین ایران در منطقه و جهان، طغیان و سرکشی را در سیاست‌ها و اقدامات خودخواهانه و هرج‌ و مرج طلبانه خویش و برخی هم‌پیمانان لجوج، متجاوز و اشغالگر خود در منطقه جستجو کنند و از گذشته عبرت گرفته و تنها با زبان تکریم و احترام با ملت ایران سخن گویند.

 

506

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *