باید برخورد اسلامی با منتقدان در مسئولین نهادینه شود

[ad_1]

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از مرکز خبر حوزه، ‌ آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با تبریک حلول ماه شوال و روز عید فطر گفت: هیچ کاری برای یک انسان بالاتر از ترک گناه نیست و حقیقت گناه در واقع یک سم مهلکی است که روح و روان انسان را آلوده می کند.

 

امام جمعه قم افزود: ماه مبارک رمضان انسان را از شرارت حفظ می کند و با فضل  و لطف الهی انسان‌ها در رمضان متنعم می شوند و انسان های متقی بعد از اتمام این ماه عزیز دلگیر می شوند.

 

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در ادامه خاطرنشان کرد: لازمه تقوی مبارزه با دشمنان دین و خداوند است که عمده آن هوای نفس و شیطان است و دشمنان انسان با همدیگر در پیمان هستند تا انسان را مورد اذیت قرار بدهند.

 

وی اظهار داشت: روزه در ادیان گذشته هم بوده است و در قرآن کریم به این مسئله تصریح شده است اما هیچکدام عید فطر نداشته اند و داشتن عید فطر از اختصاصات امت نبی گرامی اسلام است و این هدیه الهی در سال دوم هجرت به مسلمانان از طرف خداوند اعطا شده است.

 

آیت الله سعیدی با اشاره به راهپیمایی با شکوه مردم قم در روز قدس گفت: پیام این راهپیمایی برای دوستان حفظ وحدت و انسجام ملی و برای دشمنان هم استقامت و نابودی اسرائیل است.

 

امام جمعه قم همچنین با اشاره به اقدام سپاه پاسداران در خصوص انهدام پایگاه داعشی‌ها در سوریه اظهار داشت: پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به داعشی‌ها یک اقدام به موقع بود که مایه تسلی و خوشحالی خاندان معظم شهدا شد و پیامی هم به حاکمان خود فروخته منطقه بود که فریب استکبار را نخورند.

 

وی افزود: باید همه مخاطبین مقام معظم رهبری به وظایف خود عمل کنند و به نکته‌ها و توصیه‌هایی که ایشان در دیدارهای مختلف ماه رمضان متذکر می شدند، مخصوصا ابطال سند ۲۰۳۰ اقدام سریع انجام داده شود.

 

امام جمعه قم در پایان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و بزرگداشت یاد و مقام شهدای هفت تیر گفت: شهید بهشتی با مخالفان و منتقدان خود نیز برخورد اسلامی داشتند و این روحیه باید در مسئولین نهادینه شود.

 

111

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *