اتحاد ترامپ و کنگره برای تحریم بیشتر روسیه

[ad_1]

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از العالم، همزمان با افزایش روحیه ضدروسی در آمریکا به ویژه در کنگره، دولت دونالد ترامپ هم از ادامه و حتی تشدید محدودیت ها و تحریم ها علیه روسیه پشتیبانی می کند.

 

کانون سیاست های ضدروسی آمریکا در کنگره تحت حاکمیت جمهوریخواهان و سپس حزب دمکرات قرار گرفته که از تشدید تحریم ها علیه روسیه و افزایش فشار بر این کشور در عرصه بین المللی و به حداقل رساندن روابط دو جانبه واشنگتن و مسکو حمایت می کنند. 


کنگره آمریکا در راستای تداوم سیاست های ضدروسی، لایحه ای را بررسی می کند که وضع تحریم های جدید پیش بینی شده است.


روزنامه کامرسانت روز چهارشنبه نوشت: دولت آمریکا از لایحه قانونی تشدید تحریم های ضدروسی در کنگره آمریکا حمایت می کند.


مارک شورت رئیس بخش مسائل قانونگذاری کاخ سفید گفت که دولت آمریکا پشتیبان تحریم های جدید و محدودیت های پیشنهاد شده در مورد روسیه است. 


این روزنامه روسی نوشت: در لایحه جدید کنگره که در سنا هم تائید شده، مسکو به شرکت در حملات سایبری به آمریکا و نیز تحویل تسلیحات به حکومت سوریه متهم شده است که از نظر واشنگتن جرم محسوب می شود. 


ژوئن سال ١٩٨٧ میخائیل گورباچف آخرین رهبر شوروی پیش از فروپاشی و رونالد ریگان همتای آمریکایی، پیمان منع موشک های هسته ای میان برد (INF) را برای نابودی موشک های شامل توافق در کاخ سفید امضا کردند.


انتظار می رود با وضع بسته های جدید تحریم ها در ماههای اخیر، بارقه امیدی که با روی کار آمدن ترامپ برای بهبودی روابط با روسیه به وجود آمده بود از بین برود و دو کشور با سرعت بیشتری در مسیر پراختلاف و تنش حرکت کنند.


پس از بروز بحران در اوکراین، آمریکا، اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، مجموعه ای از تحریم های ضدروسی را وضع کردند و اوباما نیز اواخر سال گذشته 35 دیپلمات روسیه را اخراج کرد و این اقدام ها علیه مسکو در دولت دونالد ترامپ هم رو به گسترش است.

512

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *